vetas product

Трикальцій фосфат 1 кг №15 шт

Трикальційфосфат кормовий являє собою сірий або сірий з коричневим відтінком , кремовий або світло- жовтий , білий з сірим відтінком аморфний порошок. Такий розкид у тональних особливості кольору розглянутого продукту - результат неоднакового хімічного складу вихідної сировини окремих родовищ апатитів , з яких отримують трикальційфосфат . Кінцевий продукт включає близько 93% хімічно чистого трікальцийфосфата .

Застосування у тваринництві.
Сьогодні у всіх країнах балансують раціони тварин і птахів з урахуванням співвідношення фосфору і кальцію. Це дозволяє більш економно використовувати добавки і уникати передозування. Зайве вміст фосфору збільшує витрату корму , знижує відтворювальну функцію і робить гній і гнойову рідину екологічно небезпечними . Співвідношення кальцію і фосфору в трикальційфосфат ідеально збалансовано для тварин , тому що в організмі співвідношення цих елементів становить 2 : 1. І не випадково , адже в кістковій тканині - головному депо кальцію і фосфору - вони знаходяться саме у вигляді трікальцийфосфата . Що й робить його використання найбільш ефективним як для господарств , так і для виробників комбікормів .
Фосфорно -кальцієва кормова добавка , що має близько 100 % водорозчинного фосфору , хороша для всіх видів тварин , тому що для їх повноцінної годівлі необхідні не тільки протеїн , жири , вуглеводи і вітаміни , але і мінеральні речовини. Ефективність використання її в тваринництві пояснюється тим , що фосфор неорганічного походження засвоюється тваринами також добре , як і органічного .
Застосування кормових фосфатів підвищує повноцінність годівлі тварин і збільшує їх продуктивність ( добові прирости , якість м'яса , надої молока). Ступінь його засвоєння досить висока ( близько 92% ) і набагато менше залежить від раціону , віку та інших факторів. Введення в раціон кормових фосфатів дозволяє уникнути захворювань , пов'язаний з недоліком даних макроелементів , забезпечити належний обмін речовин в організмі , а отже , ефективне функціонування імунної та репродуктивної систем .
І кальцій , і фосфор відіграють величезну роль у життєдіяльності організму.

В результаті , щоденне застосування кормових фосфатів у годівлі тварин сприяє :
- Нормалізації мінерального обміну речовин ;
- Підвищенню продуктивності;
- Скорочення періоду відгодівлі ;
- Отриманню здорового потомства (знижує захворюваність тварин);
- Збереженню молодняку і профілактиці рахіту ;
- Поліпшенню поживної цінності м'яса , молока ;
- Зниженню витрати кормів і , в кінцевому підсумку , збільшенню прибутковості господарства (і зниженню собівартості продукції тваринництва) .

Забезпечує мінералізацію кістяка у тварин і птахів у межах фізіологічної норми і проникнення в м'язи тварин і птахів більшого кількість сирого протеїну , а саме 22,9 % на первісну вологу. При використанні трикальційфосфат , знижуються витрати кормів на 1 кг приросту живої маси на 4% , що забезпечує кращу конверсію .

Так , при додаванні кормових фосфатів до осн. кормів в середньому збільшуються : надої корів на 8-12 %; добові прирости телят на 7-12 % ( при зниженні витрат кормів на одиницю приросту ваги на 7-11 %); свиней на 8-12 %; настриг вовни у овець на 5 - 9 %; несучість курей на 10-15 %.

Кількість кормових фосфатів у раціонах залежить від виду , віку , маси і продуктивності тварин . Кормові фосфати рекомендується згодовувати у суміші з концентратами або з кормовими дріжджами , силосом , жомом , подрібненими корнеклубнеплоди , починаючи з невеликих доз , і протягом 5 -ти днів переводити на повну норму .
Фосфати ефективні на тлі сенажноконцентратних раціонів , коли фіксується природний надлишковий фон кальцію в раціоні. Особливо сильно ефект мінерального дисбалансу проявляється у весняний період і при надмірному додаванні в раціон бурякового жому . Досвідчені зоотехніки і вчені знають , що достаток фосфору в мізерних за поживністю весняних раціонах забезпечує збереження живої маси корови і готує тварина для інтенсивної молочної продуктивності в літній період. Наприклад , щодобовий дача коровам до 80 - 100г трікальцийфосфата протягом 1,5-2 місяців перехідного весняного періоду забезпечує ефект збереження живої маси , не допускає сдаіванія тварин , дозволяє коровам забезпечити зростання продуктивності щонайменше на 10-14 % за лактацію.
Те що фосфати є розчинними говорить про те , що фосфор стає більш доступним для організму , наприклад розчинений у 2% розчині лимонної кислоти він засвоюється майже на 100%. Саму ідеальну усваіваімость для травлення птахів і тварин дає крупка трікальцийфосфата , розчинена в слабкому розчині лимонної кислоти. Співвідношення фосфору і кальцію регулює баланс раціону птахів і тварин , за рахунок чого можна економити на вітамінних добавках.

Травна система тварин і птахів пристосована до надходжень слабокислих кормів ( рН зерна - 3,9-4,5 ) . Мел або вапняк , потрапляючи в організм , не тільки сильно розкислює корм , але і нейтралізує кислоту шлункового соку , порушуючи активність шлункових ферментів. Причому , за високої буферної активності , достатньо незначної дози карбонату кальцію , щоб викликати розлад травлення , а іноді навіть загибель молодняку. У порівнянні з крейдою , вапнякового чи доломітового борошном ( карбонатами кальцію) трикальційфосфат має більш високу ступінь засвоєння і меншу буферну ( лужну ) eмкость .

Трикальційфосфат містить ідеальне співвідношення фосфору і кальцію , тому його застосування у складі комбікормів і присутність у раціонах годівлі підвищує ефективність всього процесу.

                                                                                                                 Трикальцийфосфат вищий сорт Трикальцийфосфат перший сорт
Корови дійні            75-135                                                   80-250
Корови сухостійні   60-100                                                   70-125
Бики виробники      50-100                                                   70-150
Молодняк великої рогатої худоби до року     25-65            30-70
Молодняк великої рогатої худоби старше року   60-100     70 -125
Свиноматки             40-100                                                   60-120
Підсвинки                 20-50                                                     30-60
Робочі коні               50-100                                                   60-125
Кобили підсисні       50-100                                                   60-120
Лошата                     25-30                                                     25-50
Вівцематки                5-10                                                      8-20
Молодняк овець (яскраві)   5-7                                             7-15
Ягнята                       5-8                                                         7-10
Кури дорослі             5-8                                                         7-10
Індички                      5-8                                                         6-10
Качки і гуси               3-4                                                          4-6

Залишити відгук