vetas product

Трематозол емульсія 50мл

Опис
Емульсія світло-жовтого кольору, однорідна.

Фармакологічні властивості
Оксиклозанід — синтетична сполука із групи саліціланілідів. Гальмує та зупиняє процес окисного фосфорилювання в організмі трематод, що змінює енергетичний метаболізм паразитів та спричиняє їх загибель.

Має виражену трематоцидну дію на статевозрілі та личинкові форми Fasciola hepatica та F. gigantica, Paramphistomum ichikawai, Liorchis scotiae, Dicrocoelium lanceatum, Eurytrema pancreaticum; цестоцидну дію — на Moniezia expansa, M. denedeni, Avitellina centripunctata, Stilesia globipunctata, S. hepatica, Thysaniezia giardiа, інсекто-лавроцидну дію — на личинки Hipoderma bovis, H. lineatum, Oestrus ovis, Crivellia silenus, Cephalopina titilator. Ефективний для лікування парамфістомидозів.

Механізм дії оксиклозаніду обумовлений здатністю пригнічувати активність ферментів фумаратредуктази і сукцинадегідрогенази, що порушує процеси окисного фосфорилювання в мітохондріях клітин і призводить до зниження синтезу АТФ. Це спричинює погіршення рухливості, порушення енергетичних процесів та загибель паразитів.

В організмі ссавців оксиклозанід повільно всмоктується в ШКТ і метаболізується в печінці. Виводиться переважно з калом, у невеликій кількості — з сечею. Період напіввиведення терапевтичних доз антигельмінтика у корів становить 1 добу. Невелика кількість (близько 0,1% дози) проникає в молоко.

Показання
Лікування та профілактика великої рогатої худоби, овець, кіз за гельмінтозів, що спричинені трематодами, чутливими до діючих речовин препарату.

Протипоказання
Не застосовують вівцематкам у парувальний період і в перший місяць після виведення баранів з отари. 

Не використовувати виснаженим тваринам.

Спосіб застосування та дози
Лікувально-профілактична дегельмінтизація проводиться на початку стійлового періоду. Препарат дають одноразово, з питною водою в таких дозах на 10 кг маси тіла:

  • велика рогата худоба — 1 мл;
  • вівці, кози — 0,75 мл.

Застереження
При груповій дегельмінтизації дотримуватися точного дозування.

Після останнього застосування препарату забій тварин на м’ясо дозволяється через 14 діб, людям вживати в їжу молоко овець можна через 7 діб, молоко корів — через 4,5 доби.

Умови зберігання
У сухому, темному місці за температури від +5 до +25 °С.

Термін придатності
3 роки.

1 мл препарату містить:

оксиклозанід — 95 мг

Допоміжні речовини: тилоза, твін-80, арквад 50, вода високоочищена.

Залишити відгук