vetas product

ТімТіл-250 р-н ор. 10мл

Опис
Рідина світло-жовтого кольору, прозора.

Фармакологічні властивості
Комбінований бактеріостатичний препарат.

Тіамулін — напівсинтетичний антибіотик із групи плевромутиліну, діє бактеріостатично проти грампозитивних мікроорганізмів — Erysipelotrix spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Listeria monocytogenes, Corynebacterium pyogenes, грамнегативних мікроорганізмів — Pasteurella spp., Klebsiella pneumoniae, Campylobacter coli, Lawsonia intracellularis, Fusobacterium necrophorum, мікоплазм — M. bovis, M. hypopneumoniae, M. hyorhinis, M. synoviae, M. hyosynoviae, Ureoplasma spp. тощо, лептоспір — Leptospira spp., спірохет — S. hyodysenteriae, S. innocens, трепонем — T. hyodysenteriae, хламідій — Chlamydia spp. Механізм антибактеріальної дії зумовлений пригніченням синтезу білків бактерій шляхом зв’язування з 70S субодиницею рибосом мікроорганізмів і порушенням процесу формування комплексу «мРНК-тРНК».

Тиілозин — антибіотик із групи макролідів, пригнічує синтез білка у бактерій, діє проти грампозитивних мікроорганізмів — Actinomycos spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Streptococcus spp., Leptospira spp., Erysipelothrix spp., B. anthracis, грамнегативних мікрорганізмів — Brucella spp., Fusobacterium spp., Haemophilus spp., Pasteurella spp., Salmonella spp., B. bronchiseptica, P. mirabilis, E. coli, мікоплазм — Mycoplasma spp., хламідій — Chlamydia spp., трепонем — Treponema spp., рикетсій — Rickettsia spp., пригнічує дію деяких штамів Mycoplasma spp., Chlamydia spp., Ureаplasma spp., Rikettsia spp.

Після перорального застосування тіамулін швидко всмоктується в кишечнику; період напіввиведення становить 3-6 годин. За ступенем впливу на організм належить до помірно-небезпечних речовин (3 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76); ЛД50 при пероральному введенні білим мишам становить 700 мг/кг маси тварини. Біологічно трансформується в печінці, виводиться з організму переважно з калом.

Після перорального застосування тілозин швидко всмоктується з ШКТ. Терапевтичні концентрації зберігаються у сироватці крові 6-8 годин. Метаболізується і виводиться з організму переважно з сечею, частково з калом, у курей-несучок — з яйцями, у лактуючих тварин — з молоком.

Показання
Лікування та профілактика тварин і птиці за захворювань, що спричинені грампозитивними, грамнегативними та іншими мікроорганізмами, чутливими до тіамуліну та тилозину:

  • свійська птиця (кури, індички, гуси, качки та їхній молодняк) — бронхіт, мікоплазмоз, ешерихіоз, пастерельоз, захворювання ШКТ та органів дихання;
  • свині — бешиха, дизентерія, ілеїт, лептоспіроз, лістеріоз, кампілобактеріоз, колібактеріоз, пастерельоз, сальмонельоз, інфекційний гастроентерит, спірохетний ентероколіт, атрофічний риніт, ензоотична пневмонія, актинобацилярна плевропневмонія, мікоплазматичний артрит.

Протипоказання
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, супоросним свиноматкам у перший місяць вагітності, племінним хрякам, курам-несучкам у період яйценосності.

Не використовувати одночасно з пеніцилінами, цефалоспоринами та лінкоміцином. Під час лікування препаратом та мінімум 7 днів до і після нього не застосовувати кокцидіостатики, що виготовлені на основі поліефірних іонофорів (монензин, наразин, саліноміцин тощо).

Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують перорально з питною водою.
Дози препарату для різних видів тварин вказані в таблиці.

Вид тварин Доза, мл Курс застосування
на 1 л питної води на 10 кг маси тіла
Свійська птиця (кури, індички, гуси, качки та їхній молодняк) 1   3-5 днів
Молодняк птиці (профілактика) 0,5   1-5, 18-20 доба життя, щоденно
Свині (ензоотична пневмонія, мікоплазматичний артрит)   1-1,2 3-5 днів

Через 8-10 днів після завершення курсу лікування свиней від дизентерії та ілеїту доцільно провести профілактичну обробку цим препаратом або іншим антимікробним засобом для перорального застосування (Бровамулін-100, Бровамулін-плюс тощо).

Застереження

Після останнього застосування препарату забій свиней і птиці на м’ясо дозволяється через 10 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.

Умови зберігання
У сухому, темному місці за температури від +5 до +25 °С.

Після відкриття флакона препарат зберігати у холодильнику та використати протягом 20 діб.

Термін придатності
3 роки.

1 мл препарату містить:

тіамуліну гідроген фумарат — 145 мг

тилозину тартрат — 105 мг

Залишити відгук