vetas product

Рікарфа 50 мг р-н ін. 20мл

Рикарфа використовується для полегшення больового і запального синдромів, що виникають при захворюваннях опорно-рухового апарату, а також як анальгезирующего і протизапального засобу в післяопераційний період.

НАЗВА ПРЕПАРАТУ
Торгове найменування лікарського препарату: Рикарфа розчин для ін'єкцій (Rycarfa solution for injection).

Міжнародна непатентована назва: карпрофен

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Рикарфа розчин для ін'єкцій в якості діючої речовини містить карпрофен – 50 мг/мл, а в якості допоміжних речовин – бензиловий спирт, аргінін, гліколева кислота, лецитин, натрію гідроксид, соляна кислота, вода для ін'єкцій.

За зовнішнім виглядом препарат являє собою прозору блідо-жовтого кольору рідина.

Випускають Рикарфа розчин для ін'єкцій у вигляді стерильного розчину, розфасованим по 20 мл у флакони з темного скла, закупорені гумовими пробками, укріпленими алюмінієвими ковпачками. Флакони упакованих поштучно в картонні коробки разом з інструкцією по застосуванню.

Зберігають лікарський препарат в закритій упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці, окремо від харчових продуктів та кормів, при температурі від 2 до 8 С. Термін придатності лікарського препарату дотриманні умов зберігання в закритій упаковці виробника – 2 роки з дати виробництва. Після розкриття упаковки препарат слід зберігати при температурі від 2 до 8 С – не більше 28 днів. Забороняється використовувати лікарський препарат після закінчення терміну придатності.

Лікарський препарат слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.

Невикористаний препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Карпрофен, що входить до складу лікарського препарату, має протизапальну, аналгетичну та жарознижувальну дію. Як і інші нестероїдні протизапальні засоби інгібує циклоксигеназу в циклі арахідонової кислоти, впливаючи переважно на циклогеназу-II, яка індукується у відповідь на розвиток запалення. В результаті блокується синтез запальних простагландинів, які викликають запалення, набряк та біль. У терапевтичних дозах карпрофен значно слабше діє на циклогеназу-I і, завдяки цьому, не впливає на синтез протективних простагландинів. Таким чином, карпрофен не перешкоджає нормальним фізіологічним процесам в тканинах, шлунку, кишечнику, нирках і тромбоцитах.

Карпрофен швидко всмоктується з місця ін'єкції і проникає у більшість органів і тканин; більш ніж на 99% карпрофен зв'язується з білками плазми крові. Метаболізується в печінці, виділяючись в основному з фекаліями (приблизно 80%) і частково із сечею. Час напіввиведення карпрофена з організму собак становить близько 8 годин, у кішок – близько 19 годин.

Рикарфа розчин для ін'єкцій по ступеню дії на організм відноситься до помірно небезпечних речовин.

ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ
Рикарфа розчин для ін'єкцій застосовують собакам і кішкам для зняття больових і запальних реакцій після оперативних втручань, а також під час премедикації або при проведенні анестезії.

Забороняється внутрішньом'язове введення тваринам Рикарфы розчину для ін'єкцій. Тваринам із захворюваннями серця, нирок і печінки, шлунково-кишкового тракту препарат слід призначати з обережністю під наглядом ветеринарного лікаря. Препарат протипоказаний вагітним тваринам.

Собак препарат застосовують внутрішньовенно або підшкірно у дозі 4.0 мг/кг карпрофена (1 мл Рикарфа розчину для ін'єкцій 12,5 кг маси тварини). Для продовження аналгезії препарат вводять повторно через 24 години в половинній дозі (2 мг карпрофена на 1 кг маси).

У разі необхідності подальшої терапії, лікування може бути продовжено призначенням Рикарфа таблеток.

Кішкам препарат вводять одноразово внутрішньовенно або підшкірно у дозі 4 мг/кг карпрофена (0.24 мл Рикарфа розчину для ін'єкцій на 3 кг маси тварини).

При застосуванні Рикарфа розчину для ін'єкцій, як і при застосуванні інших нестероїдних протизапальних препаратів, у поодиноких випадках у тварини може виникати подразнення слизової оболонки шлунку і блювання.

Особливостей дії лікарського препарату при його першому застосуванні та скасування не встановлено.

Слід уникати порушення рекомендованої схеми застосування лікарського препарату, щоб уникнути зниження його ефективності, або виникнення побічної дії.

При застосуванні препарату згідно з інструкцією побічних явищ та ускладнень, як правило, не спостерігається. У разі прояви алергічних реакцій застосування препарату припиняють і призначають антигістамінні лікарські препарати та симптоматичне лікування.

Рикарфа розчин для ін'єкцій сумісний з лікарськими препаратами, застосовуваними при премедиуации і анестезії собакам і кішкам. Не слід призначати препарат одночасно з іншими протизапальними препаратами, а також протягом 24 годин до їх застосування і 24 годин після закінчення їх застосування.

Рикарфа розчин для ін'єкцій не призначений для застосування продуктивним тваринам.

ЗАХОДИ ОСОБИСТОЇ ПРОФІЛАКТИКИ
При роботі з препаратом необхідно дотримуватися загальних правил особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими препаратами для тварин.

Людям з гіперчутливістю до карпрофену слід уникати прямого контакту з Рикарфой розчином для ін'єкцій. При попаданні препарату на шкіру або слизові оболонки його необхідно негайно змити проточною водою з милом. У разі появи алергічних реакцій та/або випадковому проковтуванні лікарського препарату слід негайно звернутися в медичний заклад (при собі мати інструкцію по застосуванню препарату або етикетку).

Порожню тару з-під лікарського препарату заборонено використовувати для побутових цілей; вона підлягає утилізації з побутовими відходами.

У 1,0 мл препарату міститься карпрофен - 50 мг/мл та допоміжні речовини.

Залишити відгук