vetas product

Мелоксивет р-н ін.

  • Об`єм
    10 мл, 100 мл

Фармакологічні властивості
ATC-vet QM01AC56, нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби, мелоксикам та комбінації.
Препарат належить до не стероїдних протизапальних лікарських засобів класу оксикамів, є селективним інгібітором ЦОГ-2. Виявляє протизапальну, аналгетичну та антипіретичну властивості. Механізм дії пов'язаний зі зниженням біосинтезу простагландинів внаслідок пригнічення ферментативної активності ЦОГ-2, яка бере участь у синтезі простагландинів у вогнищі запалення; незначно впливає на ЦОГ-1, що зменшує ризик розвитку побічної дії.
Відносна біодоступність становить майже 100%. Після внутрішньом'язового введення препарату в дозі 5 мг максимальна концентрація (Смах) становить 1,62 мкг/мл і досягається протягом приблизно 60 хв. Мелоксикам добре зв'язується білками плазми, особливо з альбуміном (99%). Проникає в синовіальну рідину, концентрація в синовіальній рідині становить приблизно 50% від концентрації в плазмі. Об'єм розподілу (Vd) низький, у середньому складає 11 л.
Мелоксикам майже повністю метаболізується в печінці з утворенням 4 неактивних похідних. Основний метаболіт, 5'-карбоксимелоксикам (60% від величини дози), формується шляхом окислення проміжного метаболіту 5'-гідрокси-метилмелоксикама, який також екскретується, але в менших кількостях (9% від величини дози).
Виводиться рівною мірою з калом і сечею, переважно у вигляді метаболітів. У незміненому вигляді з калом виводиться менше 5% від величини добової дози, у сечі в незмінному вигляді препарат виявляється тільки в слідових кількостях. Середній період напіввиведення (Т½) складає 20 год. Плазмовий кліренс в середньому становить 8 мл/хв. Мелоксикам демонструє лінійну фармакокінетику в дозах 7,5-15 мг при внутрішньом'язовому введенні. Печінкова або ниркова недостатність середньої тяжкості істотно не впливає на фармакокінетику мелоксикаму.

Застосування
Мелоксивет використовують як протизапальний і аналгетичної лікарського засобу великій рогатій худобі при діареї у поєднанні з регидрационной терапією, при гострих респіраторних інфекціях, гнійно-катаральному маститі у комплексі з відповідної антибактеріальної терапією, а також при запальних процесах опорно-рухового апарату. Свиням при порушеннях функцій опорно-рухового апарату, пов'язаних із запальним процесом неінфекційної етіології, при терапії післяпологового сепсису й синдрому мастит-метрит-агалактія у комплексі з відповідними антибактеріальними препаратами. Коням при хронічних і гострих хворобах опорно-рухового апарату і кольках в якості протизапального і аналгетичної кошти.
Собакам і кішкам при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату, що супроводжуються сильним болем та запаленням (переломи травматичні артропатії, розтягнення зв'язок і сухожиль, остеоартрити, хронічні дегенеративні захворювання суглобів та ін), а також для зниження післяопераційного болю при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату.

Дозування
Мелоксивет розчин для ін'єкції застосовують великій рогатій худобі внутрішньом'язово, підшкірно або внутрішньовенно в дозі 2,5 мл на 100 кг маси тіла тварин, що відповідає 0,5 мг мелоксикаму на 1 кг маси тіла тварин;
свиням внутрішньом'язово в дозі 0,2 мл на 10 кг маси тіла тварин, що відповідає 0,4 мг мелоксикаму на 1 кг маси тіла тварин;
Коням препарат застосовують внутрішньом'язово та внутрішньовенно в дозі 3,0 мл на 100 кг маси тіла тварин, що відповідає 0,6 мг мелоксикаму на 1 кг маси тіла тварин.
За свідченнями ветеринарного лікаря можливе повторне введення препарату через 24 години.
Собакам:одноразова підшкірна або внутрішньовенна ін'єкція в дозі 0,2 мг мелоксикаму на 1 кг маси тіла тварин. Для подальшого лікування рекомендується використовувати суспензію або таблетки.
Кішкам: одноразова підшкірна ін'єкція в дозі 0,2 мг мелоксикаму на 1 кг маси тіла тварин. При необхідності повторити, але не частіше 2-3 рази на тиждень.
Для зручності застосування і дозування препарату для дрібних тварин, доцільно його розвести стерильним розчинником (вода для ін'єкцій) в співвідношенні 1:10.
При застосуванні препарату у тварин на місці введення можливе утворення припухлість, яка поступово проходить.

Протипоказання
Забороняється застосування препарату телятам, які не досягли тижневого віку, лошатам, які не досягли 6-ти тижневого віку, жеребним або лактуючим кобилам, тварин з виразками печінки, серцево-судинної системи, порушеннями функції нирок та геморагічних проявах, при підвищеній чутливості до діючої речовини.
Забороняється одночасне застосування лікарського препарату з глюкокортикостероїдами, іншими нестероїдними протизапальними препаратами, а також антикоагулянтами.

Попередження
Забій тварин на м'ясо дозволяється не раніше, ніж через 5 діб після останнього застосування препарату.
Молоко можна використовувати в їжу через 3 доби після застосування препарату. М'ясо тварин, вимушено забитих до закінчення зазначеного терміну, може бути використане в корм хутровим звірам.

Форма випуску
Стерильний розчин упаковках по 1, 2 мл в скляні ампули по 10, 50, 100 мл в герметично закриті скляні флакони, закупорені гумовими пробками і закочені алюмінієвими ковпачками

Зберігання
В закритій упаковці виробника, окремо від продуктів харчування і кормів, в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 10°C до 25°C.

Термін придатності - 3 роки від дати виготовлення. Після першого відкривання флакона - не більше 28 діб.

1 мл препарату містить діючу речовину мелоксикам - 20 мг.

Залишити відгук