vetas product

Мазь Аусил вушна 20г

Опис
Мазь світло-жовтого кольору.

Фармакологічні властивості
Комбінований лікарський засіб з антимікробними, акарицидними, фунгіцидними та протизапальними властивостями для аурікулярного застосування.

Неоміцину сульфат — антибіотик із групи аміноглікозидів. Діє проти грампозитивних бактерій — Staphylococcus spp., Corynebacterium spp., Bacillus spp. і більшості грамнегативних — Escherichia coli, Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp. тощо. Проникає через клітинну мембрану бактерій, зв’язується зі специфічними білками-рецепторами на 30S субодиниці рибосом, порушує утворення комплексу транспортної і матричної РНК та зупиняє синтез білків.

Ністатин — антибіотик полієнової групи. Діє фунгіцидно, ефективний проти патогенних грибів родів Malassezia, Candida, Aspergillus. Зв’язується зі стеринами клітинної мембрани грибів, через що вона втрачає здатність функціонувати як селективний бар’єр.

Перметрин — синтетичний піретроїд з акарицидними та інсектицидними властивостями. Спричинює порушення іонної проникності натрієвих каналів та гальмування процесів поляризації (реполяризації) мембран нервових клітин вошей, бліх, кліщів та інших членистоногих, що призводить до їхнього паралічу. У собак і котів знищує кліщів виду Otodectes cynotis.

Триамцинолону ацетонід — синтетичний фторвмісний глюкокортикоїд з вираженими протизапальними, протиалергійними, десенсибілізуючими та заспокійливими властивостями. Пригнічує функції лейкоцитів і тканинних макрофагів. Обмежує міграцію лейкоцитів в ділянках запалення. Порушує здатність макрофагів до фагоцитозу та утворення інтерлейкіну-1. Сприяє стабілізації лізосомальних мембран, знижуючи концентрацію протеолітичних ферментів у місці запалення. Зменшує проникність капілярів, обумовлену вивільненням гістаміну.

Неоміцину сульфат, ністатин та триамцинолону ацетонід не всмоктуються через шкіру та внутрішні оболонки вух. Абсорбція перметрину через шкіру не перевищує 2%. Перметрин, що всмоктався, після потрапляння до системного кровотоку швидко гідролізується до неактивних метаболітів та виводиться із сечею.

Показання
Лікування собак, котів за отитів та дерматитів зовнішнього слухового каналу, що спричинені бактеріями, грибами, кліщами (у тому числі Otodectes cynotis), чутливими до неоміцину, перметрину та ністатину.

Протипоказання
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, за перфорації барабанної перетинки, вагітним, лактуючим та продуктивним тваринам.

Не застосовувати котам масою тіла менше 1,5 кг і кошенятам віком до 8 тижнів.

Не використовувати одночасно з іншими аміноглікозидами та аурікулярними препаратами.

Спосіб застосування та дози
Перед застосуванням препарату проводять гігієнічне очищення вушної раковини та слухового каналу. Невелику кількість мазі (приблизно 5 мм) вводять у слуховий прохід, легенько масажують навколо вуха та видаляють надлишок засобу біля вушної раковини. Препарат застосовують один раз на день до повного одужання.

За отодектозу курс лікування становить 21 день (період репродуктивного циклу кліщів Otodectes cynotis), мазь вносять в обидва вуха, навіть якщо уражене лише одне.

Застереження
Перед використанням препарату слід переконатися у відсутності перфорації барабанної перетинки.

При застосуванні засобу в рекомендованих дозах побічних явищ та ускладнень, як правило, не спостерігається. При передозуванні може виникнути подразнення шкіри у вушній раковини та слуховому проході. Інколи у тварин старшого віку відбуваються порушення слуху, які не потребують лікування. У котів зрідка можуть з’явитися неврологічні симптоми (локомоторна атаксія, тремор). У цьому разі лікування препаратом слід припинити.

Умови зберігання
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +15 до +25 °С.

Після відкриття туби препарат використати протягом 28 днів.

Термін придатності
2 роки.

1 г препарату містить:

неоміцину сульфат — 3500 МО

ністатин — 100 000 МО

перметрин — 10 мг

триамцинолону ацетонід — 1 мг

Залишити відгук