vetas product

Гентафарм 4% 100 мл

 • Діюча речовина
  гентаміцин сульфат - 40 мг.
  Область застосування
  Лікування тварин і птиці, хворих септицемией, артрит, а також при захворюваннях шлунково-кишкового каналу, органів дихання та сечостатевої системи, шкіри, викликані чутливими до гентаміцину мікроорганізмами.
  Форма випуску
  Ампули із скла по 1, 2 мл, флакони із скла, закриті гумовим корком під алюмінієву обкатку по 10, 50, 100 мл.

Фармакологiчнi властивостi: 
Гентаміцин відноситься до групи аміноглікозидів. Він зв’язується з 30S субодиницею рибосом та порушує синтез білка, перешкоджаючи утворенню комплексу транспортної та інформаційної РНК, при цьому відбувається помилкове зчитування генетичного коду та утворення нефункціональних білків. Має бактерицидну дію - у великих концентраціях знижує бар’єрні функції клітинних мембран та викликає загибель мікроорганізмів. Гентаміцин активний по відношенню до грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Enterobakter aеrogenes, Klebsiella spp., деяких видів Proteus spp. та Serratia spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella multocida, Staphylococcus aureus, Serpulina hyodysenteriae, Mycoplasmа spp. 

Резистентність мікроорганізмів до гентаміцину розвивається повільно, проте штами, стійкі до неоміцину та канаміцину, можуть проявляти стійкість також і до гентаміцину (неповна перехресна стійкість). Не діє на гриби, віруси, найпростіші. 

Застосування:
Лікування тварин і птиці, хворих септицемией, артрит, а також при захворюваннях шлунково-кишкового каналу (гастрит, ентерит, перитоніт), органів дихання (тонзиліт, трахеїт, пневмонія, бронхіт, бронхопневмонія) та сечостатевої системи (нефрит, пієліт, пієлонефрит, уретрит, уроцістіт , метрит, мастит), шкіри (дерматит), викликані чутливими до гентаміцину мікроорганізмами.

Дозування:
Внутрішньом'язово 2 рази на добу з інтервалом 10-12 годин протягом 5-7 діб в наступних дозах:

 • велика рогата худоба - 8 мл препарату на 100 кг маси тіла;
 • телята, вівці, кози, свині - 1 мл препарату на 10 кг маси тіла;
 • коні - 5 мл препарату на 100 кг маси тіла;
 • собаки, коти - 0,6 мл препарату на 10 кг маси тіла;
 • птах (кури, індики, гуси, качки) - 0,2-0,5 мл препарату на голову;
 • декоративні гризуни - 0,1-0,2 мл препарату на голову;
 • декоративні птахи - 0,05-0,1 мл препарату на голову.

Новонародженим тваринам і птахам протягом перших днів життя дають половину рекомендованої дози.

Протипоказання:
Підвищена чутливість до гентаміцину. Не застосовувати тваринам і птиці з порушеною функцією нирок, органів слуху і рівноваги. Не застосовувати одночасно з іншими аміноглікозидними антибіотиками і антибіотиками, які надають нефротоксична дія (поліміксин В, колістин, амфотерцін, хлорамфенікол, цефалоспорини, еритроміцин), а також з міорелаксантами і анестезуючими засобами, сульфаніламідами, гепарином, вітамінами групи В, сечогінними засобами (фуросемід).

Зберiгання: 
Сухе темне недоступне для дітей місце за температури від 5 до 25°С. 

Термiн придатності:
2 роки. Після першого відбору із флакона препарат використати протягом 5 діб, при умові зберігання в темному місці за температури від 5 до 15 °С. 

1 мл препарату містить діючу речовину: 

гентаміцину сульфат - 40 мг. 

Допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію метабісульфіт, бензиловий спирт, вода для ін¢єкцій. 

Залишити відгук