vetas product

Енрокс 100 р-н ін. 100 мл

Опис
Прозора рідина світло-жовтого кольору.

Фармакологiчнi властивостi
ATCvet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.
Енрофлоксацин належить до групи фторхінолонів і володіє широким спектром антибактеріальної дії, активний по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій, в тому числі: Escheriсhia coli, Salmonella spp., Klebsiella spp., Moraxella bovis, Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella multocida, Staphylococcus aureus, Streptococcus spp., Haemophilus spp., Bordetella spp., Campylobacter spp., Erysipelothriсs spp., Corynebacterium spp., Actinobacillus spp., Clostridium spp., Bacteroides spp., Fusobacterium spp., а також мікоплазм (Mycoplasma spp.). Механізм протимікробної дії енрофлоксацину пов’язаний з інгібуванням активності ферменту гірази, який пригнічує реплікацію ДНК в ядрі бактеріальної клітини.
Препарат швидко всмоктується з місця ін‘єкції і проникає у всі органи та тканини організму. Максимальну концентрацію препарату у крові спостерігають через 0,5–1 годину після введення і зберігається протягом 4-6 годин, а терапевтична концентрація – протягом 24 годин. З організму енрофлоксацин виводиться з сечею та жовчю практично у незміненому вигляді та частково в метаболізованому, у вигляді ципрофлоксацину.

Застосування
Велика рогата худоба:  лікування тварин при захворюваннях травного каналу та органів дихання (колідіарея, колісептицемія, пастерельоз, сальмонельоз, стафілококоз, мікоплазмоз), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину, а також при вторинних інфекціях.
Свині: лікування тварин при захворюваннях травного каналу та органів дихання (пастерельоз, ензоотична пневмонія, бактеріальна бронхопневмонія, колідіарея, колісептицемія,  сальмонельоз, ММА-синдром, атрофічний риніт), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до  енрофлоксацину.

Дозування
Велика рогата худоба: підшкірно у дозі 2,5 мл препарату на 100 кг маси тіла (2,5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тіла) один раз на добу. Для лікування частих інфекцій дихальних шляхів та сальмонельозу дозу збільшують вдвічі, тобто 5 мл препарату на 100 кг маси тіла. Тривалість лікування становить – 3 доби, при сальмонельозі – 5 діб.
Свині: внутрішньом’язово у дозі 2,5 мл препарату на 100 кг маси тіла (2,5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тіла) один раз на добу. Для лікування частих інфекцій дихальних шляхів та сальмонельозу дозу збільшують вдвічі, тобто 5 мл препарату на 100 кг маси тіла.
Тривалість лікування становить – 3 доби, при сальмонельозі – 5 діб, при ММА-синдромі у свиней – 1-2 доби.

Протипоказання
Підвищена чутливість до енрофлоксацину, а  також з ураженнями нервової системи та захворюваннями нирок.
Не застосовувати супоросним свиноматкам, а також у період лактації .
Не застосовувати тваринам з ознаками захворювань центральної нервової системи.
Не застосовувати тваринам із захворюваннями нирок.
Не застосовувати одночасно із макролідами, тетрациклінами, хлорамфеніколом, теофіліном та нестероїдними протизапальними засобами.
Енрофлоксацин не слід застосовувати для профілактики.
Застереження
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 14 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока людьми дозволяють через 4 доби після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну, м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Зберiгання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5до 25 С.

Термiн придатності - 2 роки. Після першого відбору із флакона препарат використати протягом 5 діб за умови зберігання в темному місці при температурі від 5 до 15 С.

1 мл препарату містить діючу речовину:
енрофлоксацин      -  100 мг.
Допоміжні речовини: натрію гідроксид, бензиловий спирт, вода для ін‘єкцій.

Залишити відгук