vetas product

Дектомакс р-н ін. 1мл (Зооветпром)

Інструкція щодо застосування дектомакс для лікування і профілактики нематодозів і арахноентомозов у великої рогатої худоби , овець і свиней

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Дектомакс ( Dectomax ) - лікарський засіб у формі розчину для ін'єкцій , призначене для лікування та профілактики нематодозів і арахноентомозов у великої рогатої худоби , овець і свиней
За зовнішнім виглядом дектомакс представляє стерильний розчин , безбарвний або блідо-жовтого кольору.
Дектомакс випускають розфасованим в скляні темні флакони об'ємом 50 см3 і 500 см3 закупорені гумовими пробками , укріпленими алюмінієвими ковпачками. Кожен флакон упаковують в пластиковий контейнер , який маркують російською мовою з зазначенням: назви та призначення лікарського засобу , найменування і змісту діючої речовини , назви організації - виробника , її адреси та товарного знаку , умов зберігання , серії та терміну придатності препарату , номери державної реєстрації та інформації про підтвердження відповідності , написів «Для тварин» і « Стерильно » і постачають інструкцією із застосування російською мовою.
Зберігають препарат в упаковці виробника в темному недоступному для дітей та тварин місці , окремо від харчових продуктів і кормів при температурі не вище 30 С.

Термін придатності препарату при дотриманні умов зберігання становить 3 роки з дня виготовлення. Термін придатності розкритого флакона - 6 місяців. При низьких температурах можливе утворення осаду , який розчиняється при кімнатній температурі і не впливає на активність і ефективність препарату.
Забороняється застосовувати дектомакс після закінчення терміну придатності.

Фармакологічні властивості
Дектомакс - протипаразитарний препарат широкого спектру дії. Одноразове введення препарату надійно захищає тварин від нематод , комах і кліщів.
Дорамектін , зв'язуючись з рецепторами клітин м'язової і нервової тканини паразитів , збільшує проникність мембран для іонів хлору , що призводить до блокади електричної активності нервових і м'язових клітин нематод і членистоногих , їх паралічу та загибелі . У ссавців ці рецептори локалізовані тільки в центральній нервовій системі , а дорамектін не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, тому в рекомендованих дозах препарат безпечний для ссавців . ЛД50 дектомакс для мишей при пероральному введенні становить більше 2000 мг / кг. Препарт в рекомендованих дозах не має мутагенну , тератогенну і ембріотоксичну дію .
Дектомакс легко резорбується з місця введення , діє з високою ефективністю і не робить негативного впливу на організм тварини .
Фармакокінетичні властивості дорамектіна забезпечують тривале збереження терапевтичних концентрацій препарату в крові тварин і захист їх від паразитарних захворювань і реінвазії протягом тривалого часу (до 28 днів).

ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ
Дектомакс призначають великій рогатій худобі , вівцям і свиням для лікування і профілактики захворювань , що викликаються нематодами шлунково - кишкового тракту , легенів , підшкірної клітковини , слізних проток , личинками підшкірних і носоглоткових гедзів , личинками мух , блохами , вошами , коростявими і іксодових кліщів .

Великій рогатій худобі дектомакс застосовують при захворюваннях, що викликаються :

 • нематодами шлунково - кишкового тракту ( статевозрілі та личинки ) ; Ostertagia ostertagi (включаючи інгібовані личинки ) , Ostertagia lyrata , Haemonchus contortus , Haemonchus placei , Haemonchus similis , Trichostrongylus axei , Trichostrongylus colubriformis , Trichostrongylus longispicularis , Mecistocirrus digitatus , Cooperia oncophora (включаючи інгібовані личинки ) , Cooperia pectinata , Cooperia punctata , Cooperia spatulata , Cooperia sumabada (синонім Mcmasteri ) , Nematodirus helvetianus , Nematodirus spathiger , Bunostomum phlebotomum , Strongyloides papillosus , Oesophagostomum radiatum , Trichocephalus discolor , Trichocephalus ovis ;
 • легеневі нематодами ( статевозрілі та личинки ) : Diсtyocaulus viviparus .
 • нематодами слізних проток : Thelazia spp .
 • підшкірними нематодами : Parafilaria bovicola .
 • личинками підшкірних і носоглоткових гедзів : Hypoderma bovis , Hypoderma lineatum , Dermatobia hominis .
 • паразитичними стадіями Cochliomyia hominovorax , Chrysomyia bezziani .
 • вошами : Haematopinus eurystemus , Linognathus vituli , Solenopotes capillatus
 • коростявими кліщами : Psoroptes bovis , Psoroptes ovis , Sarcoptes scabiei , Chorioptes bovis
 • іксодових кліщів : Boophilus microplus , Ornithodoros spp
 • Дектомакс застосовують також для боротьби з Damalinia bovis і Haematobia irritans

Вівцям дектомакс застосовують при захворюваннях , що викликаються :

 • нематодами шлунково - кишкового тракту - Ostertagia ( Teladorsagia ) circumcincta ( статевозрілі та личинки ) , Haemonchus contortus ( статевозрілі та личинки ) , Trichostrongilus axei ( статевозрілі та личинки ) , T. colubriformis ( статевозрілі та личинки ) , T. vitrinus ( статевозрілі та личинки ) , Cooperia curticei (личинки ) , C. oncophora ( статевозрілі та личинки ) , Oesophagostomum venulosum ( статевозрілі ) , Nematodirus spp . ( статевозрілі та личинки ) - інгібованими личинками Ostertagia ( Teladorsagia ) circumcincta , включаючи резистентні до похідних бензімідазолу .
 • легеневі гельмінтами - Dictyocaulus filaria .
 • коростявими кліщами - Psoroptes ovis .
 • личинками носоглоткового овода : Oestrus ovis .

Свиням дектомакс застосовують при захворюваннях , що викликаються :

 • нематодами шлунково - кишкового тракту (дорослі і личинки): Hyostrongylus rubidus , Ascaris suum , Strongyloides ransomi ( статевозрілі ) , Oesophagostomum dentatum , Oesophagostomum quadrispinulatum , Trichocephalus suis .
 • легеневі нематодами (статевозрілі): Metastrongylus spp.
 • нирковими нематодами (статевозрілі): Stephanurus dentatus
 • вошами : Haematopinus suis .
 • коростявими кліщами : Sarcoptes scabiei .

Дектомакс вводять одноразово великій рогатій худобі і вівцям внутрішньом'язово або підшкірно . Свиням - тільки внутрішньом'язово. Вводити препарат слід з дотриманням правил асептики , використовуючи сухі стерильні шприци та голки.
Великій рогатій худобі препарат вводять в область шиї в дозі - 0,2 мг дорамектіна на 1 кг маси , що відповідає 1 мл розчину дектомакс на 50 кг маси тварини.

Для розрахунку дози зручно користуватися таблицею:

  Маса тварини (кг)     Доза дектомакс (мл)  
до 50  1
51-100 2
101-150 3
151-200 4
201-250 5
251-300 6
301-350 7
351-400 8
401-450 9
451-500 10
501-550 11
551-600 12

Вівцям препарат вводять в дозі - 0,2 мг дорамектіна на 1 кг маси , що відповідає 1 мл розчину дектомакс на 50 кг маси тварини. При терапії важких випадків корости , особливо при хронічному перебігу захворювання доза препарату може бути збільшена в 1,5 рази - до 0,3 мг дорамектіна на 1 кг маси , що відповідає 1,5 мл на 50 кг маси тварини.

Свиням дектомакс вводять тільки внутрішньом'язово біля основи вуха в дозі 0,3 мг на 1 кг маси , що відповідає 1 мл розчину дектомакс на 33 кг маси тварини. При температурі нижче 5 З незначно підвищується в'язкість препарату і введення його може бути ускладнене. У цьому випадку рекомендується підігріти розчин і шприци до кімнатної температури , що дозволить легко набирати препарат у шприц і вводити його тваринам.

Побічних явищ при застосуванні препарату згідно з інструкцією не відзначають .

Препарат не можна застосовувати тваринам від яких отримують молоко для харчових цілей. У зв'язку з цим коровам і вівцям від яких будуть отримувати молоко для харчових цілей забороняється застосовувати препарат пізніше , ніж за 35 днів до пологів. Забій великої рогатої худоби і овець на м'ясо дозволяється не раніше , ніж через 35 , свиней - не раніше , ніж через 56 днів після останнього введення препарату. При вимушеному забої тварин раніше зазначених строків продукти забою можна використовувати для годівлі хутрових звірів .

ЗАХОДИ ОСОБИСТОГО ПРОФІЛАКТИКИ
При роботі з препаратом слід дотримуватись загальних правил особистої гігієни та техніки безпеки , передбачені при роботі з лікарськими засобами для тварин. Як і при застосуванні інших лікарських засобів , після роботи слід ретельно вимити руки теплою водою з милом. Забороняється приймати їжу і воду під час роботи.
Препарат слід зберігати в місцях , недоступних для дітей.

Дектомакс містить в якості діючої речовини 1% дорамектіна ( 25 циклогексил - 5О диметил -25 -ді ( 1- метилпропіл ) авермектіни А1А ) і суміш етилолеат і кунжутного масла в якості розчинника.

Залишити відгук