vetas product

Бровальзен 25% таб №30

Опис
Таблетки світло-жовтого або помаранчевого кольору, круглої або овальної форми, пласкі.

Фармакологічні властивості
Альбендазол належить до групи бензимідазолів, ефективний проти статевозрілих та личинок нематод ШКТ та легенів, цестод та статевозрілих трематод.

Пригнічує полімеризацію тубуліну, порушує активність цитоплазматичної системи клітин травного каналу гельмінтів та пригнічує метаболізм глюкози, що призводить до їхньої загибелі.

Альбендазол погано всмоктується при пероральному застосуванні. Біодоступність при використанні натщесерце становить приблизно 5%, при вживанні з кормом зростає в 5 разів. Максимальна концентрація в крові досягається протягом 2-5 годин. Високі концентрації препарату накопичуються в печінці, жовчі, спинномозковій рідині, сечі. Препарат добре проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єр і виводиться із молоком. Метаболізується в печінці з утворенням активних метаболітів. Виводиться з організму переважно з жовчю, частково з сечею. Період напіввиведення в середньому становить 8,5 годин, при порушеннях функції печінки цей час може збільшитись.

Показання
Лікування великої рогатої худоби, овець, кіз, собак при ураженні статевозрілими нематодами і личинками ШКТ та легенів Anisakidae, Ancylostomatidae, Ascaridae, Dictyocaulidae, Oxyuridae, Heterakidae, Protostrongylidae, Strongylidae, Syphacidae, Trichuridae, Trichonematidae, Trichostrongylidae тощо, цестодами Avitellinidae, Anoplocephalidae, Taeniidae, статевозрілими трематодами Fasciolidae, Dicrocoelidae.

Протипоказання
Не призначати самкам у перший місяць після осіменіння.

Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують одноразово до початку ранкової годівлі. Великій рогатій худобі, вівцям препарат дають на корінь язика або у суміші з концентрованим кормом.

Дози препарату для різних видів тварин вказані в таблиці.

Вид тварин Захворювання Доза, 1 г / кг маси тіла
Велика рогата худоба нематодози, цестодози 40
трематодози 30
Вівці, кози нематодози, цестодози 50
трематодози 40
Собаки нематодози, цестодози 15
трематодози 10

 

Для худоби, що пасеться на пасовищах, лікувально-профілактичну дегельмінтизацію проводять на початку і наприкінці стійлового періоду.

При захворюванні жуйних тварин на фасціольоз препарат використовують у будь-яку пору року. Залежно від інтенсивності інвазії, яку визначають за середньою кількістю яєць фасціол у п’яти пробах фекалій, препарат застосовують у таких дозах на 10 кг маси тіла:

  • до 4 яєць (слабка інтенсивність) — 1,3 г;
  • 5-10 яєць (середня інтенсивність) — 1,5-1,7 г;
  • понад 10 яєць (сильна інтенсивність) — 1,7-2 г.

Враховуючи, що альбендазол малоефективний проти личинок фасціол, першу профілактичну дегельмінтизацію проводять через 2-2,5 місяці після закінчення пасовищного періоду, а повторну — не пізніше ніж за 10-15 діб до вигону тварин на пасовище.

Застереження
Після останнього застосування препарату забій великої рогатої худоби, овець, кіз на м’ясо дозволяється через 7 діб. Людям вживати в їжу печінку, легені, серце можна через 20 діб, молоко — через 2 доби.

Умови зберігання
У сухому, темному місці за температури від -30 до +30 °С.

Термін придатності
3 роки.

1 г препарату (1 таблетка) містить:

альбендазол — 250 мг

Залишити відгук