vetas product

Бронтел 10% р-н ін. 10мл

Опис
Рідина світло-жовтого кольору, прозора.

Фармакологічні властивості
Клозантел — синтетична сполука із групи саліциланідів. Гальмує та зупиняє перенесення електронів, що змінює енергетичний метаболізм паразитів і викликає їхню загибель. Має широкий спектр протипаразитарної дії, активний проти трематод, нематод, кліщів, вошей, овечого рунця і личинок оводів.

Після внутрішньом’язового введення швидко всмоктується, максимальна концентрація в крові досягається через 12 годин і зберігається протягом 24-36 годин, терапевтична концентрація — протягом 10-11 діб. Не біотрансформується в організмі і виводиться переважно в незміненому вигляді з калом, а у лактуючих корів — частково з молоком.

Показання
Лікування та профілактика великої рогатої худоби, овець, кіз, собак, котів за паразитарних захворювань, спричинених екто- та ендопаразитами різної локалізації.

Протипоказання
Не призначати самкам в останню третину вагітності.
Не застосовувати одночасно з фосфорорганічними препаратами.

Спосіб застосування та дози
Обробку проти гельмінтозів здійснюють на початку і наприкінці стійлового періоду, проти гиподерматоза — відразу після закінчення льоту ґедзів або при виявленні жовен навесні.

Препарат вводять підшкірно. Великій рогатій худобі допускається внутрішньом’язове введення. Ін’єкцію більше 3 мл ділять на дві частини і вводять в різні місця.

При груповому методі кожну партію препарату попередньо перевіряють на невеликій кількості тварин. За відсутності ускладнень лікування проводять всьому поголів’ю.

Дози препарату для різних видів тварин вказані в таблиці.

Вид тварин і захворювання Доза, мл / 10 кг маси тіла Курс застосування
Велика рогата худоба:
нематодози ШКТ — буностомоз, гемонхоз, езофагостомоз, стронгілоїдоз, хабертіоз, фасціольоз (статевозрілі форми трематод) 0,25 одноразово
фасціольоз (статевозрілі форми і молоді трематоди віком понад 6 тижнів), гіподерматоз (личинки 1 та 2 стадій) 0,5
саркоптоз (короста) — Sarcoptes bovis, Psoroptes bovis, Chorioptes bovis, Demodex bovis 1 2 рази через 7 діб
личинки м’ясної мухи — Sarcophagidae, Calliphoridae 0,25 одноразово
Вівці, кози:
буностомоз, езофагостомоз, тріхостронгільоз, хабертіоз, естроз, вольфартіоз 0,25 одноразово
фасціольоз (статевозрілі форми і молоді трематоди віком понад 6 тижнів) 0,5
демодекоз — Demodex bovis, саркоптоз (короста) — Sarcoptes ovis, S.caprae, Psoroptes ovis, Chorioptes ovis, Ch. caprae 1 2 рази через 7 діб
Собаки:
анкілостомоз 0,75 одноразово
демодекоз 0,5 2 рази через 7 діб
Коти:
отодектоз 0,5-0,7 2 рази через 7 діб

 

Застереження
У деяких випадках на місці ін’єкції виникає незначна припухлість, вона зникає через 2-3 доби без спеціального лікування.

Після останнього застосування препарату забій тварин на м’ясо дозволяється через 28 діб, людям вживати в їжу молоко можна через 14 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, використовують тільки для годування м’ясоїдних тварин і виготовлення м’ясо-кісткового борошна, молоко — випоюють непродуктивним тваринам.

Умови зберігання
У сухому темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до +25 °С.

Термін придатності
2 роки.

1 мл препарату містить:

клозантел — 100 мг

Залишити відгук